top of page

Elveda Whatsapp ..!

Cep telefonun hayatımıza girmesiyle mesajlaşma tabiri de hayatımızda yer aldı. İlk zamanlar SMS dediğimiz şebeke üzerinden birbirimize 160 karakterlik mesajlar gönderiyorduk. SMS halen kullanılan bir uygulama olsa da Akıllı telefonların keşfi ile daha gelişmiş, yazının yanında ses ve görüntüde gönderebileceğimiz mobil uygulamalar çıktı. Whatsapp bu anlamda milyarlarca insan tarafından telefonlarına yüklenerek iletişimde neredeyse ilk sıraya yükseldi. Whatsapp ile mesajlaşmanın yanında sesli ve Görüntülü konuşma da sık kullanılıyordu. 2021 yılına girmemiz ile birlikte Whatsapp kullanıcılarına yeni bir sözleşme sundu. Bu sözleşme kelimenin tam anlamıyla facia gibi birşeydi. Telefondaki her hareketimizi takip etme buna göre 3. şahıslarla paylaşma onayı isteniyordu. İnsanlardan epeyce tepki çeken bu istek üzerine bir çok insan farklı mesajlaşma uygulamalarını yüklemeye başladı. Bu bağlamda bende bugün itibariyle Whatsapp hesabımı sildim. Başka uygulamaya geçenler whatsapp ı telefonlarından kaldırıyor mudur bilmiyorum ama ben hem kaldırdım hemde öncesinde hesabımı komple silerek yaptım bunu.

Yıllar önce Facebook kullanmaktan vazgeçtiğimde de önce hesabımı silmiş sonra uygulamayı kaldırmıştım. İnstagram' a hiç bulaşmadım zaten.

Bir sonraki vazgeçeceğim uygulama ne olacak bilmiyorum. Uygulamalar da insanlar gibi doğar büyür ve sonunda ölürler. Whatsapp ta benim için artık öldü.

22 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Commenting has been turned off.
bottom of page